Wonen op een tijdelijke locatie in Baarle-Nassau

23 oktober 2025

De gemeente Baarle-Nassau en woningcorporatie Leystromen gaan samenwerken voor de bouw van 10 tot 15 kleine woningen op een tijdelijke locatie in Baarle-Nassau. De sociale huurwoningen in Baarle-Nassau zijn nu vooral grote eengezinswoningen en seniorenwoningen. Er zijn in de gemeente meer kleinere woningen nodig voor mensen die met spoed een woning nodig hebben. Wethouder Janneke van de Laak en bestuurder Marie-Thérèse Dubbeldam van woningcorporatie Leystromen zijn blij om samen in Baarle snel betaalbare en duurzame huurwoningen aan het aanbod toe te voegen.

Bij het toewijzen van de woningen gaat een groot deel naar lokale jongeren onder de 30 (42,5%). Zij behouden daarbij hun inschrijftijd. Ook gaat Leystromen een groot deel toewijzen aan reguliere woningzoekers (42,5%). Daarnaast komen ook statushouders en uitstromers beschermd wonen (15%) in aanmerking voor deze woningen.

De gemeente heeft gezocht naar een plek waar voor een periode van 15 tot 30 jaar ruimte is voor 10 tot 15 woningen. Uit dit haalbaarheidsonderzoek naar kansrijke locaties is ook een voorkeurslocatie naar voren gekomen. Het college van burgemeester en wethouders zal daarover later een besluit nemen en de gemeenteraad uitvoerig informeren over het project ‘Wonen op een tijdelijke locatie’. In de raadsvergadering van 17 december vraagt het college aan de gemeenteraad om het geld te verstrekken voor de grondaankoop en het uitvoeren van dit project. Voor die tijd gaan de gemeente en de woningcorporatie met de omwonenden in gesprek.

Na het besluit van het college over de plek van de woningen komt er een informatieavond voor omwonenden, waarbij naast de gemeente ook woningcorporatie Leystromen en het bureau SVP Architectuur en Stedenbouw aanwezig zijn. Zij zullen een toelichting geven en luisteren naar wat er leeft en wat de wensen en ideeën zijn vanuit de omgeving. Geïnteresseerden kunnen zich dan aanmelden voor een klankbordgroep die mee gaat denken over de inrichting van de locatie. De datum en uitnodiging voor de informatieavond volgt op een later moment.